ΕΙΔΗΣΕΙΣ

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΑΤΟΜΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 18 ΚΑΙ 20 ΕΤΩΝ 2015

k1820Ολοκληρώθηκαν χθες Πέμπτη 8/1/2015 τα πανελλήνια ατομικά πρωταθλήματα εφήβων – νεανίδων μέχρι 18 ετών και νέων αδρών – νέων γυναικών μέχρι 20 ετών που διοργανώθηκαν στην Καβάλα (2-8/1/2015).

Στην κατηγορία των εφήβων πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Γιώργος Παπαδόπουλος με 7 βαθμούς σε 9 αγώνες, ενώ τη 2η θέση κατέλαβε ο Μιχάλης Γρηγοριάδης που συγκέντρωσε επίσης 7 βαθμούς αλλά έχασε στα κριτήρια ισοβαθμίας. Την 3η θέση πήρε ο Χρήστος Αλεξιάδης με 6,5 βαθμούς.

Στις νεάνιδες πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Ρεβέκκα Σαλαχίδου με 7 βαθμούς σε 9 αγώνες, 2η ήρθε η Κατερίνα Πάσογλου με 6 και 3η η Φωτεινή Κόκκοτα με 5,5 βαθμούς.

Στην κατηγορία νέων ανδρών πρωταθλητής Ελλάδας αναδείχθηκε ο Δημήτρης Λαδόπουλος με 6,5 βαθμούς σε 9 αγώνες ισοβαθμώντας με τον Κώστα Μεγαλιό που τελικά πήρε τη 2η θέση σύμφωνα με τα κριτήρια ισοβαθμίας. Την 3η θέση πήρε ο Λάμπρος  Γιαννουλάκης με 5 βαθμούς.

Στις νέες γυναίκες πρωταθλήτρια αναδείχθηκε η Νέλλη Σερεφίδου.

Περισσότερες πληροφορίες, αποτελέσματα, βαθμολογίες, παρτίδες κλπ στην επίσημη σελίδα των πρωταθλημάτων http://www.chesskavala.gr